ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΖΑΜΠΟΛ ΤΟΥ «RETHYMNO BASKETBALL ASSIST»

Η αυλαία του σχολικού πρωταθλήματος «RETHYMNO BASKETBALL ASSIST» ανοίγει το Σάββατο 9 Μαΐου με την διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής.

Η δράση «Αθλητισμού» του προγράμματος «RETHYMNO BASKETBALL ASSIST» θα ανοίξει τις πύλες της το Σάββατο (09/5), με την 1η αγωνιστική να ολοκληρώνεται την Κυριακή (10/5), με την συμμετοχή σχολικών ομάδων από 14 Δημοτικά Σχολεία της πόλης μας, ενώ το γήπεδο που θα φιλοξενήσει τους πρώτους αγώνες θα είναι το 1ο Δημοτικό. Οι επόμενες 3 αγωνιστικές θα διεξαχθούν στα γήπεδα του 5ου, 9ου και 15ου Δημοτικού Σχολείου, τα οποία έχουν κατασκευαστεί στα πλαίσια της δράσης «Μαστορέματα» με την αρωγή του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος. Η αγωνιστική δράση θα διαρκέσει έως την Κυριακή 31 Μαΐου, ενώ θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 7 Ιουνίου με το ALL STAR GAME στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη». Παράλληλα, οι μικροί μαθητές που θα αποτελέσουν τις ομάδες των Δημοτικών Σχολείων έχουν ήδη ξεκινήσει την προετοιμασία τους, με σκοπό να είναι έτοιμοι στην έναρξη του τουρνουά.

Επίσης, η δράση «Κηπουρέματα» βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη με την τοποθέτηση 52 παρτεριών σε 14 Δημοτικά Σχολεία, στα οποία έχουν ξεκινήσει τα φυτέματα οι μικροί μαθητές, με την βοήθεια εθελοντών αλλά και αθλητών του Ρέθυμνο Aegean.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «RETHYMNO BASKETBALL ASSIST»

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Γήπεδο: 1ο Δημοτικό Ρεθύμνου)

Σάββατο 9 Μαΐου

09.00 1ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 3ο Δημοτικό Ρεθύμνου

10.30 2ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 5ο Δημοτικό Ρεθύμνου

12.00 7ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 15ο Δημοτικό Ρεθύμνου

Κυριακή 10 Μαΐου

09.00 6ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 14ο Δημοτικό Ρεθύμνου

10.30 9ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 10ο Δημοτικό Ρεθύμνου

12.00 13ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 16ο Δημοτικό Ρεθύμνου

13.30 1ο Δημοτικό Ατσιποπούλου – 2ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Γήπεδο: 5ο Δημοτικό Ρεθύμνου)

Σάββατο 16 Μαΐου

09.00 10ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 2ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

10.30 13ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 1ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

12.00 9ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 16ο Δημοτικό Ρεθύμνου

Κυριακή 17 Μαΐου

09.00 1ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 2ο Δημοτικό Ρεθύμνου

10.30 3ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 5ο Δημοτικό Ρεθύμνου

12.00 7ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 14ο Δημοτικό Ρεθύμνου

13.30 6ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 15ο Δημοτικό Ρεθύμνου

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Γήπεδο: 15ο Δημοτικό Ρεθύμνου)

Σάββατο 23 Μαΐου

09.00 1ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 2ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

10.30 2ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 10ο Δημοτικό Ρεθύμνου

12.00 3ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 1ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

Κυριακή 24 Μαΐου

09.00 5ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 13ο Δημοτικό Ρεθύμνου

10.30 7ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 15ο Δημοτικό Ρεθύμνου

12.00 14ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 9ο Δημοτικό Ρεθύμνου

13.30 6ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 16ο Δημοτικό Ρεθύμνου

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Γήπεδο: 9ο Δημοτικό Ρεθύμνου)

Σάββατο 30 Μαΐου

09.00 5ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 1ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

10.30 14ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 2ο Δημοτικό Ατσιποπούλου

12.00 15ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 16ο Δημοτικό Ρεθύμνου

Κυριακή 31 Μαΐου

09.00 1ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 6ο Δημοτικό Ρεθύμνου

10.30 2ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 7ο Δημοτικό Ρεθύμνου

12.00 3ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 9ο Δημοτικό Ρεθύμνου

13.30 10ο Δημοτικό Ρεθύμνου – 13ο Δημοτικό Ρεθύμνου

Leave a Reply

ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΣΟΥ